Przejdź do treści strony Przejdź do menu głównego Przejdź do menu pomocniczego
Kluczborski Inkubator Przedsiębiorczości jest miejscem, gdzie przedsiębiorczy mieszkańcy naszego powiatu, którzy mają pomysł na własną działalność, mogą znaleźć wsparcie.
O inkubatorze »

W ramach Priorytetu VI Rynek pracy otwarty dla wszystkich, można ubiegać się o fundusze na aktywizację zawodową. Może to być rozpoczęcie działalności gospodarczej, subsydiowanie zatrudnienia, doradztwo zawodowe, a także szkolenia, staże i praktyki. Na to działanie przeznaczono ogółem ponad 9,5 mld zł – czytamy w dzienniku.

O dotację można też ubiegać się w Państwowym Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Działania adresowane są głównie do osób z niepełnosprawnościami sprzężonymi oraz rzadko występującymi. Wsparcie udzielane jest w ramach poddziałania 1.3.6 PO KL, a na jego realizację przewidziano ponad 285 mln zł. Jak podaje gazeta, z tych środków może skorzystać nawet 15 tys. osób.

Więcej na ten temat w „Dzienniku Gazecie Prawej”. Artykuł Moniki Niewinowskiej pt. „Jak niepełnosprawni mogą znaleźć zatrudnienie lub sami tworzyć miejsca pracy

Źródło: fundusze-europejskie.pl

Przewiń do góry