Przejdź do treści strony Przejdź do menu głównego Przejdź do menu pomocniczego
Kluczborski Inkubator Przedsiębiorczości jest miejscem, gdzie przedsiębiorczy mieszkańcy naszego powiatu, którzy mają pomysł na własną działalność, mogą znaleźć wsparcie.
O inkubatorze »

Dwie kluczowe instytucje działające na rzecz przedsiębiorców, bank PKO BP oraz Krajowa Izba Gospodarcza podpisanie umowy o współpracy mają już za sobą. Aby realizować założenia projektu powstała także platforma internetowa inwestorzy.biz, za pośrednictwem której przedsiębiorcy dowiadywać będą się o proponowanych szkoleniach, terminach konsultacji, nawiążą współpracę z innymi przedsiębiorstwami czy pozyskają kontakt z inwestorem.

Zgodnie z założeniami projektu „LEM”, docelowo portal skupi 400 tys. przedsiębiorców chcących realizować innowacyjne projekty i szukających zewnętrznych źródeł finansowania. Jak czytamy w artykule, połączenie sił jednej z największych instytucji otoczenia biznesu wraz z bankiem, którego klientami jest wielu inwestorów może zaowocować utworzeniem naturalnej synergii, która w efekcie powiększy pulę realizowanych przez firmy w naszym kraju inwestycji.

Obecnie polskie firmy mają największy problem z pozyskaniem partnerów i inwestorów do planowanych przez siebie przedsięwzięć. Zdaniem „Rzeczpospolitej”, to właśnie ten etap jest kluczowym elementem decydującym o sukcesie przedsiębiorstw. Portal inwestorzy.biz w ciągu ostatnich miesięcy zgromadził już 300 tys. firm. Jak podkreślają przedstawiciele Krajowej Izby Gospodarczej, udział w projekcie jednego z największych polskich banków może zagwarantować sukces projektu „LEM”.

Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie http://innowacje.biz/info/o_projekcie_LEM.jsp

Izabela Rutkowska, materiał opracowany na podstawie artykułu „PKO BP razem z KIG promuje przedsiębiorczość”, Rzeczpospolita, 16.08.2012 r.

Źródło: pi.gov.pl

Przewiń do góry