Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -

Dwie kluczowe instytucje działające na rzecz przedsiębiorców, bank PKO BP oraz Krajowa Izba Gospodarcza podpisanie umowy o współpracy mają już za sobą. Aby realizować założenia projektu powstała także platforma internetowa inwestorzy.biz, za pośrednictwem której przedsiębiorcy dowiadywać będą się o proponowanych szkoleniach, terminach konsultacji, nawiążą współpracę z innymi przedsiębiorstwami czy pozyskają kontakt z inwestorem.

Zgodnie z założeniami projektu „LEM”, docelowo portal skupi 400 tys. przedsiębiorców chcących realizować innowacyjne projekty i szukających zewnętrznych źródeł finansowania. Jak czytamy w artykule, połączenie sił jednej z największych instytucji otoczenia biznesu wraz z bankiem, którego klientami jest wielu inwestorów może zaowocować utworzeniem naturalnej synergii, która w efekcie powiększy pulę realizowanych przez firmy w naszym kraju inwestycji.

Obecnie polskie firmy mają największy problem z pozyskaniem partnerów i inwestorów do planowanych przez siebie przedsięwzięć. Zdaniem „Rzeczpospolitej”, to właśnie ten etap jest kluczowym elementem decydującym o sukcesie przedsiębiorstw. Portal inwestorzy.biz w ciągu ostatnich miesięcy zgromadził już 300 tys. firm. Jak podkreślają przedstawiciele Krajowej Izby Gospodarczej, udział w projekcie jednego z największych polskich banków może zagwarantować sukces projektu „LEM”.

Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie http://innowacje.biz/info/o_projekcie_LEM.jsp

Izabela Rutkowska, materiał opracowany na podstawie artykułu „PKO BP razem z KIG promuje przedsiębiorczość”, Rzeczpospolita, 16.08.2012 r.

Źródło: pi.gov.pl

Szukaj na stronie

01_cod.jpeg

WNS_2.png

2.3 II_m.png

Wsparcie w starcie_1.png