Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -

 

Polską edycję konkursu organizuje przedsiębiorstwa J.J. Darboven Poland. Pan Albert Darboven, właściciel firmy, jest fundatorem i autorem idei wspierania zaradnych i kreatywnych kobiet z ciekawymi pomysłami na własny biznes.

Pomysł narodził się w Niemczech, gdzie od 1997 roku wyróżniane są najbardziej przedsiębiorcze Niemki. Polki mogą brać udział w konkursie od 2006 roku. Do tej pory w Polsce nagradzano kobiety za takie pomysły na biznes jak: firma produkcyjno-handlowa umożliwiająca stawianie małych obiektów budowlanych, internetowa porównywarka kierunków studiów, środek badawczo-rozwojowy w sektorze opakowań i metoda badania autentyczności dzieł sztuki z wykorzystaniem matematycznych metod fizyki nieliniowej.

Według Alberta Darbovena Polki są kreatywne, a kreatywność to druga cecha po innowacyjności, która jest brana pod uwagę przez konkursowe jury. Kolejne istotne kryterium to możliwość zrealizowania projektu w polskich realiach gospodarczych.

W każdej edycji konkursu do pełnienia roli jurora zapraszane są wybitne postaci polskiej i niemieckiej sfery biznesowej, społecznej i kulturalnej.

W tym roku w skład komisji jurorskiej wejdą:
 

  • Irena Eris- współwłaścicielka Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris
  • Olga Krzyżanowska- działaczka społeczna, była Senator RP
  • Ewa Plucińska- prezes Grupy Firm Doradczych EVIP
  • Anita Plantikow- naukowiec i przedsiębiorca, członek niemieckiej edycji konkursu
  • Rolf Eggert- były minister Gospodarki w rządzie Haralda Ringstorffa

Aby wziąć udział w konkursie należy zapoznać się z Regulamien konkursu (Pobierz),, wypełnić formularz aplikacyjny (Pobierz) i przesłać go na adres e-mail: konkurs@darboven.pl, tytuł maila: „Zgłoszenie konkursowe-imię i nazwisko.” lub wydrukować i wysłać z dopiskiem „Darboven Idee Grant-zgłoszenie konkursowe” na adres:

J.J. Darboven Poland Sp. z o.o.
Ul. Kolejowa 54
84-230 Rumia

Autor: Miłosz Wójcik

Źródło: fundusze-eupropejskie.pl

Szukaj na stronie

01_cod.jpeg

WNS_2.png

2.3 II_m.png

Wsparcie w starcie_1.png