Przejdź do treści strony Przejdź do menu głównego Przejdź do menu pomocniczego
Kluczborski Inkubator Przedsiębiorczości jest miejscem, gdzie przedsiębiorczy mieszkańcy naszego powiatu, którzy mają pomysł na własną działalność, mogą znaleźć wsparcie.
O inkubatorze »

 

Polską edycję konkursu organizuje przedsiębiorstwa J.J. Darboven Poland. Pan Albert Darboven, właściciel firmy, jest fundatorem i autorem idei wspierania zaradnych i kreatywnych kobiet z ciekawymi pomysłami na własny biznes.

Pomysł narodził się w Niemczech, gdzie od 1997 roku wyróżniane są najbardziej przedsiębiorcze Niemki. Polki mogą brać udział w konkursie od 2006 roku. Do tej pory w Polsce nagradzano kobiety za takie pomysły na biznes jak: firma produkcyjno-handlowa umożliwiająca stawianie małych obiektów budowlanych, internetowa porównywarka kierunków studiów, środek badawczo-rozwojowy w sektorze opakowań i metoda badania autentyczności dzieł sztuki z wykorzystaniem matematycznych metod fizyki nieliniowej.

Według Alberta Darbovena Polki są kreatywne, a kreatywność to druga cecha po innowacyjności, która jest brana pod uwagę przez konkursowe jury. Kolejne istotne kryterium to możliwość zrealizowania projektu w polskich realiach gospodarczych.

W każdej edycji konkursu do pełnienia roli jurora zapraszane są wybitne postaci polskiej i niemieckiej sfery biznesowej, społecznej i kulturalnej.

W tym roku w skład komisji jurorskiej wejdą:
 

  • Irena Eris- współwłaścicielka Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris
  • Olga Krzyżanowska- działaczka społeczna, była Senator RP
  • Ewa Plucińska- prezes Grupy Firm Doradczych EVIP
  • Anita Plantikow- naukowiec i przedsiębiorca, członek niemieckiej edycji konkursu
  • Rolf Eggert- były minister Gospodarki w rządzie Haralda Ringstorffa

Aby wziąć udział w konkursie należy zapoznać się z Regulamien konkursu (Pobierz),, wypełnić formularz aplikacyjny (Pobierz) i przesłać go na adres e-mail: konkurs@darboven.pl, tytuł maila: „Zgłoszenie konkursowe-imię i nazwisko.” lub wydrukować i wysłać z dopiskiem „Darboven Idee Grant-zgłoszenie konkursowe” na adres:

J.J. Darboven Poland Sp. z o.o.
Ul. Kolejowa 54
84-230 Rumia

Autor: Miłosz Wójcik

Źródło: fundusze-eupropejskie.pl

Przewiń do góry