Przejdź do treści strony Przejdź do menu głównego Przejdź do menu pomocniczego
Kluczborski Inkubator Przedsiębiorczości jest miejscem, gdzie przedsiębiorczy mieszkańcy naszego powiatu, którzy mają pomysł na własną działalność, mogą znaleźć wsparcie.
O inkubatorze »

 

Maksymalna kwota dofinansowania na start działalności gospodarczej dla bezrobotnych jest równa sześciokrotności przeciętnego wynagrodzenia. Prezes Głównego Urzędu Statystycznego podał 9 sierpnia jego wysokość, przypadającą na drugi kwartał tego roku. Spadło ono w porównaniu do poprzedniego kwartału i wynosiło 3496,82 zł. Z tego powodu urzędy pracy obniżyły maksymalną wysokość dotacji.

Do tej pory maksymalna wartość dotacji wynosiła 21 876,54 zł. Od 1 września można będzie maksymalnie uzyskać 20 982,92 zł. Kwota średniej płacy przyjmowana jest na dzień zawarcia umowy z urzędem pracy. Jeżeli więc przedsiębiorca podpisze ją przed 1 września, to załapie się jeszcze na wyższy limit. Aby otrzymać dotację, należy spełnić warunki stawiane przez urząd pracy. Po pierwsze należy znajdować się w rejestrze, a po drugie nie należy w okresie 12 miesięcy poprzedzających złożenie wniosku odmówić propozycji zatrudnienia, stażu lub szkolenia zaproponowanego przez UP.

Obniżka średniej płacy pociągnie za sobą również zmniejszenie kwoty przyznawanej z tytułu refundacji kosztów wyposażenia stanowiska pracy bezrobotnego (wyniesie 20 982,92 zł), oraz zmniejszenie kwoty na szkolenia wskazane przez bezrobotnych do 10 490,46 zł.

Justyna Niedbał

Źródło: Bankier.pl

Przewiń do góry