Przejdź do treści strony Przejdź do menu głównego Przejdź do menu pomocniczego
Kluczborski Inkubator Przedsiębiorczości jest miejscem, gdzie przedsiębiorczy mieszkańcy naszego powiatu, którzy mają pomysł na własną działalność, mogą znaleźć wsparcie.
O inkubatorze »

Istniejąca i stale rozwijana od 2010 roku Wirtualna Biblioteka Nauki (dostępna pod adresem www.wbn.edu.pl) umożliwia naukowcom i studentom bezpłatny dostęp do najważniejszych światowych baz danych i publikacji naukowych. To m.in. zasoby Web of Knowledge, w tym dostęp do indeksu cytowań Science Citation Index Expanded, baza EBSCO Publishing, ponad 1,3 tysiąca tytułów bazy Wiley-Blackwell, prawie 2 tysiące tytułów bazy Springer, zasoby Cambridge University Press czy Oxford University Press, a także elektroniczne wydania magazynów Science i Nature.

Pozostałe fundusze z tegorocznej puli Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego będą przeznaczone na utrzymanie specjalnych urządzeń badawczych i dalszą rozbudowę infrastruktury informatycznej służącej nauce. To m.in. wydatki związane z rozwojem miejskich i lokalnych sieci komputerowych czy połączeń krajowych i międzynarodowych, a także utrzymanie specjalnych urządzeń badawczych, np. centrów komputerowych, które znajdują się w Warszawie, Gdańsku, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu.

Pełna lista zwycięzców

Źródło: nauka.gov.pl

Przewiń do góry