Konkurs technologicznym za blisko 1 mln zł.
Data publikacji:
Projekty mogą być zgłaszane w trzech głównych kategoriach. Wśród nich znalazła się kategoria Projekty Społeczne (World Citizenship), w której nagrodzone zostaną aplikacje z największym potencjałem zaangażowania społecznego. Zgłaszane tu projekty mogą np. stanowić odpowiedź na problemy związane z edukacją, opieką zdrowotną lub innymi szczególnie istotnymi kwestiami dla społeczeństw całego świata.
Nowa kategoria to również Gry (Games). W niej nagrodzone zostaną najbardziej angażujące i atrakcyjne gry zbudowane w oparciu o platformy Microsoft.
Z kolei w zakresie trzeciej nowej kategorii - Innowacje (Innovation) nagrodzone zostaną aplikacje, które swoją oryginalnością zrewolucjonizują codzienne życie – mogą to być nowatorskie zastosowania sieci społecznościowych, innowacyjne rozwiązania ułatwiające funkcjonowanie w sieci, nowe zastosowania wykorzystujące usługi geolokalizacyjne i GPS czy też jakiekolwiek inne rozwiązania skonstruowane w oparciu o narzędzia i technologie Microsoft.
Uczestnicy, którzy w tych kategoriach chcieliby wziąć udział w polskich finałach, czas na zarejestrowanie swojej drużyny mają do 7 stycznia.
Dodatkowo studenci mogą rejestrować się do udziału w tak zwanych wyzwaniach (Challanges) online koncentrujących się na konkretnych technologiach i platformach takich jak: Windows 8, Windows Azure oraz Windows Phone. Tam rejestracja trwa 15 stycznia.
Finał 11. edycji konkursu odbędzie się w Petersburgu w dniach 8-11 lipca 2013 r. Finaliści z całego świata będą mogli dodatkowo ubiegać się o granty Microsoft Imagine Cup w ramach zaplanowanej na 3 lata inwestycji Microsoft o wartości 3 milionów dolarów, której celem jest pomoc studentom w realizacji ich pomysłów.
W ciągu 10 lat trwania konkursu w zawodach wzięło udział ponad 1,65 miliona studentów z całego świata, którzy zgłaszali projekty gier i aplikacji pomagających zmagać się z trudnymi problemami społecznymi. Konkurs cieszył się także dużą popularnością wśród studentów z Polski, którzy uczestniczą w nim od 2005 roku i mogą pochwalić się wspaniałymi sukcesami.
W zakończonej w tym roku jubileuszowej 10. edycji na finał do Sydney pojechały aż 3 zespoły z Polski, a na podium stanęły drużyny z Gdańska i Poznania zajmując odpowiednio drugie i trzecie miejsce w poszczególnych kategoriach. Wcześniej Polacy aż 19 razy stawali na podium, zdobywając 7 pierwszych miejsc, 7 drugich i 5 trzecich.
- Polska reprezentacja tradycyjnie jest bardzo mocna w Imagine Cup, czego najlepszym dowodem są znakomite wyniki we wszystkich edycjach począwszy od 2005 roku, kiedy polscy studenci wystartowali po raz pierwszy - mówi Dariusz Piotrowski z Microsoft. Tym bardziej gorąco zachęcam wszystkich do rejestracji i udziału w kolejnej olimpiadzie technologicznej. Jestem pewien, że po raz kolejny będziemy dumni z polskich studentów, którzy zawsze prezentują doskonałe przygotowanie, wiedzę, a przede wszystkim umiejętność kreatywnego i innowacyjnego myślenia.
Szczegóły konkursu na stronie: www.imaginecup.pl
Źródło: naukawpolsce.pap.pl