Przejdź do treści strony Przejdź do menu głównego Przejdź do menu pomocniczego
Kluczborski Inkubator Przedsiębiorczości jest miejscem, gdzie przedsiębiorczy mieszkańcy naszego powiatu, którzy mają pomysł na własną działalność, mogą znaleźć wsparcie.
O inkubatorze »

Projekty mogą być zgłaszane w trzech głównych kategoriach. Wśród nich znalazła się kategoria Projekty Społeczne (World Citizenship), w której nagrodzone zostaną aplikacje z największym potencjałem zaangażowania społecznego. Zgłaszane tu projekty mogą np. stanowić odpowiedź na problemy związane z edukacją, opieką zdrowotną lub innymi szczególnie istotnymi kwestiami dla społeczeństw całego świata.

Nowa kategoria to również Gry (Games). W niej nagrodzone zostaną najbardziej angażujące i atrakcyjne gry zbudowane w oparciu o platformy Microsoft.

Z kolei w zakresie trzeciej nowej kategorii - Innowacje (Innovation) nagrodzone zostaną aplikacje, które swoją oryginalnością zrewolucjonizują codzienne życie – mogą to być nowatorskie zastosowania sieci społecznościowych, innowacyjne rozwiązania ułatwiające funkcjonowanie w sieci, nowe zastosowania wykorzystujące usługi geolokalizacyjne i GPS czy też jakiekolwiek inne rozwiązania skonstruowane w oparciu o narzędzia i technologie Microsoft.

Uczestnicy, którzy w tych kategoriach chcieliby wziąć udział w polskich finałach, czas na zarejestrowanie swojej drużyny mają do 7 stycznia.

Dodatkowo studenci mogą rejestrować się do udziału w tak zwanych wyzwaniach (Challanges) online koncentrujących się na konkretnych technologiach i platformach takich jak: Windows 8, Windows Azure oraz Windows Phone. Tam rejestracja trwa 15 stycznia.

Finał 11. edycji konkursu odbędzie się w Petersburgu w dniach 8-11 lipca 2013 r. Finaliści z całego świata będą mogli dodatkowo ubiegać się o granty Microsoft Imagine Cup w ramach zaplanowanej na 3 lata inwestycji Microsoft o wartości 3 milionów dolarów, której celem jest pomoc studentom w realizacji ich pomysłów.

W ciągu 10 lat trwania konkursu w zawodach wzięło udział ponad 1,65 miliona studentów z całego świata, którzy zgłaszali projekty gier i aplikacji pomagających zmagać się z trudnymi problemami społecznymi. Konkurs cieszył się także dużą popularnością wśród studentów z Polski, którzy uczestniczą w nim od 2005 roku i mogą pochwalić się wspaniałymi sukcesami.

W zakończonej w tym roku jubileuszowej 10. edycji na finał do Sydney pojechały aż 3 zespoły z Polski, a na podium stanęły drużyny z Gdańska i Poznania zajmując odpowiednio drugie i trzecie miejsce w poszczególnych kategoriach. Wcześniej Polacy aż 19 razy stawali na podium, zdobywając 7 pierwszych miejsc, 7 drugich i 5 trzecich.

- Polska reprezentacja tradycyjnie jest bardzo mocna w Imagine Cup, czego najlepszym dowodem są znakomite wyniki we wszystkich edycjach począwszy od 2005 roku, kiedy polscy studenci wystartowali po raz pierwszy - mówi Dariusz Piotrowski z Microsoft. Tym bardziej gorąco zachęcam wszystkich do rejestracji i udziału w kolejnej olimpiadzie technologicznej. Jestem pewien, że po raz kolejny będziemy dumni z polskich studentów, którzy zawsze prezentują doskonałe przygotowanie, wiedzę, a przede wszystkim umiejętność kreatywnego i innowacyjnego myślenia.

Szczegóły konkursu na stronie: www.imaginecup.pl

Źródło: naukawpolsce.pap.pl

 

Przewiń do góry