Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -

Wicepremier przypomniał, że jednym z priorytetów Ministerstwo Gospodarki jest stworzenie najlepszych w Europie warunków do prowadzenia działalności gospodarczej. – Tworzymy przepisy, które ułatwiają prowadzenie biznesu, oferujemy także wsparcie dla nowopowstałych firm – powiedział.

W opinii wicepremiera dużym ułatwieniem, szczególnie dla młodych ludzi, którzy decydują się na rozpoczęcie działalności gospodarczej, jest możliwość rejestracji firmy przez Internet. – Prowadzona przez nas Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej (CEIDG) znacznie uprościła procedury w tym zakresie – wyjaśnił.

Wicepremier nawiązał również do trwających w MG prac nad rozwiązaniami ograniczającymi bariery administracyjne dla przedsiębiorców i obywateli oraz redukującymi ich obowiązki. – Chcemy zachęcać do zakładania firm jasnymi i przejrzystymi regulacjami, dlatego przygotowaliśmy już dwie ustawy, teraz opracowujemy trzecią – dodał.

Organizatorem seminarium „Young Starter – Głodni Sukcesu!” była Fundacja Międzynarodowy Instytut Demokracji.

Spotkanie otwiera cykl czterech sesji, w których udział biorą młodzi ludzie rozpoczynający karierę zawodową oraz praktycy różnych sektorów Gospodarki. Kolejne spotkania odbędą się 12 i 19 października na SGH oraz 26 października w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.
(źródło: Ministerstwo Gospodarki)

Szukaj na stronie

01_cod.jpeg

WNS_2.png

2.3 II_m.png

Wsparcie w starcie_1.png