Przejdź do treści strony Przejdź do menu głównego Przejdź do menu pomocniczego
Kluczborski Inkubator Przedsiębiorczości jest miejscem, gdzie przedsiębiorczy mieszkańcy naszego powiatu, którzy mają pomysł na własną działalność, mogą znaleźć wsparcie.
O inkubatorze »

Wicepremier przypomniał, że jednym z priorytetów Ministerstwo Gospodarki jest stworzenie najlepszych w Europie warunków do prowadzenia działalności gospodarczej. – Tworzymy przepisy, które ułatwiają prowadzenie biznesu, oferujemy także wsparcie dla nowopowstałych firm – powiedział.

W opinii wicepremiera dużym ułatwieniem, szczególnie dla młodych ludzi, którzy decydują się na rozpoczęcie działalności gospodarczej, jest możliwość rejestracji firmy przez Internet. – Prowadzona przez nas Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej (CEIDG) znacznie uprościła procedury w tym zakresie – wyjaśnił.

Wicepremier nawiązał również do trwających w MG prac nad rozwiązaniami ograniczającymi bariery administracyjne dla przedsiębiorców i obywateli oraz redukującymi ich obowiązki. – Chcemy zachęcać do zakładania firm jasnymi i przejrzystymi regulacjami, dlatego przygotowaliśmy już dwie ustawy, teraz opracowujemy trzecią – dodał.

Organizatorem seminarium „Young Starter – Głodni Sukcesu!” była Fundacja Międzynarodowy Instytut Demokracji.

Spotkanie otwiera cykl czterech sesji, w których udział biorą młodzi ludzie rozpoczynający karierę zawodową oraz praktycy różnych sektorów Gospodarki. Kolejne spotkania odbędą się 12 i 19 października na SGH oraz 26 października w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.
(źródło: Ministerstwo Gospodarki)

Przewiń do góry