Przejdź do treści strony Przejdź do menu głównego Przejdź do menu pomocniczego
Kluczborski Inkubator Przedsiębiorczości jest miejscem, gdzie przedsiębiorczy mieszkańcy naszego powiatu, którzy mają pomysł na własną działalność, mogą znaleźć wsparcie.
O inkubatorze »

Głównym celem spotkania było zdiagnozowanie sytuacji panującej na rynku zamówień prywatno-publicznych w Polsce oraz zasugerowanie rozwiązań dla istniejących wyzwań. Zdaniem Witolda Grzybowskiego z firmy Collect Consulting wyraźną przeszkodą dla skutecznej implementacji projektów PPP w Polsce jest niska wiedza na temat obowiązującego prawa. Uzupełnienie tej luki mogłoby zaowocować rozwinięciem tego modelu partnerstwa. ’Należy jednakże podkreślić, że już na obecną chwilę odnotowujemy bardzo szerokie zainteresowanie projektami PPP na poziomie gminnym. Odznaczają sie one przy tym wysoką skutecznością’- powiedział Wójt Gminy Zawoja Tadeusz Chowaniak.

Uznanie dla podpisania umów w zakresie programu JESSICA, które polegają na wspólnym europejskim wsparciu na rzecz trwałych inwestycji w obszarach miejskich, wyraził Christos Kontregonos z Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Kontrgonos podkreślił, że niezmiernie ważne jest jak najszybsze podjęcie działań celem pozyskania funduszy, a nie czynienie tego wówczas kiedy będą one rodzielane.

Podczas pierwszodniowej debaty nie pominięto sektora opieki zdrowotnej, dla którego pozabilansowe źródło finansowania, w świetle ostatnich doniesień jawi się niczym deska ratunkowa. "Opieka zdrowotna w Polsce stanowi jeden z najmniej efektywnych sektorów w Polsce. NFZ koniecznie musi być otwarte na współpracę" - ocenił Adam Jarmicki z Penta Investments. "Rewiatlizacja szpitali bez udziału Nardowego Funduszu Zdrowotnego nie jest możliwa’- dodał Sebastian Kowalski- Peszko, ekspert zamówień publicznych w dziedzinie PPP.

Agnieszka Pawłowska, Event Manager w firmie EEL Events: "W tym roku spotykamy się po raz drugi by dyskutować o inwestycjach samorządowych w Polsce z zakresu transportu, energetyki, służby zdrowia i infrastruktury ochrony środowiska. Forum, które stworzyliśmy cieszy się dużym zainteresowaniem i już dzisiaj otrzymaliśmy zapytania, które zobowiazują nas do organizacji 3 edycji ‘ Municipal Projects in Poland".

Źródłó: fundusze-europejskie.pl

Przewiń do góry