Przejdź do treści strony Przejdź do menu głównego Przejdź do menu pomocniczego
Kluczborski Inkubator Przedsiębiorczości jest miejscem, gdzie przedsiębiorczy mieszkańcy naszego powiatu, którzy mają pomysł na własną działalność, mogą znaleźć wsparcie.
O inkubatorze »

W ministerialnej publikacji możemy przeczytać o wszystkich możliwych dotacjach z funduszy europejskich oraz Funduszy Norweskich. W opracowaniu znajdziemy źródła finansowania projektów m.in. w ramach funduszy strukturalnych, dotacji w regionach, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz Programów Media i Kultura. Informator możesz pobrać tutaj.

– Choć część programów wyczerpała budżety, warto szukać tych środków, które jeszcze pozostały – radzą specjaliści od funduszy. Fachowcy radzą, aby dofinansowania na projekty kulturalne szukać także w pozaunijnych źródłach. Bezpośrednio do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego można także składać wnioski o wsparcie różnych typów projektów. Od kilku dni istnieje np. możliwość składania wniosków poprzez system EBOI na działania związane m.in. z muzyką, tańcem, filmem, edukacją artystyczną oraz kulturą ludową. Wnioski do ministra dotyczą już roku przyszłego. (Więcej informacji tutaj).

Działająca przy Banku Citi Handlowym Fundacja Kronenberga dwa razy w roku przyznaje także dotacje na edukację, kulturę i rozwój lokalny. Na finansowanie mogą liczyć jednak tylko organizacje non-profit. Dla projektów o charakterze ponadlokalnym wnioski można składać od 26 listopada br., a dla inicjatyw o mniejszym obszarowo zasięgu (wieś, miasto, gmina, powiat) od 1 marca 2013 roku. Więcej tutaj.

Źródło: fundusze-europejskie.pl

Przewiń do góry