Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -

W ministerialnej publikacji możemy przeczytać o wszystkich możliwych dotacjach z funduszy europejskich oraz Funduszy Norweskich. W opracowaniu znajdziemy źródła finansowania projektów m.in. w ramach funduszy strukturalnych, dotacji w regionach, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz Programów Media i Kultura. Informator możesz pobrać tutaj.

– Choć część programów wyczerpała budżety, warto szukać tych środków, które jeszcze pozostały – radzą specjaliści od funduszy. Fachowcy radzą, aby dofinansowania na projekty kulturalne szukać także w pozaunijnych źródłach. Bezpośrednio do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego można także składać wnioski o wsparcie różnych typów projektów. Od kilku dni istnieje np. możliwość składania wniosków poprzez system EBOI na działania związane m.in. z muzyką, tańcem, filmem, edukacją artystyczną oraz kulturą ludową. Wnioski do ministra dotyczą już roku przyszłego. (Więcej informacji tutaj).

Działająca przy Banku Citi Handlowym Fundacja Kronenberga dwa razy w roku przyznaje także dotacje na edukację, kulturę i rozwój lokalny. Na finansowanie mogą liczyć jednak tylko organizacje non-profit. Dla projektów o charakterze ponadlokalnym wnioski można składać od 26 listopada br., a dla inicjatyw o mniejszym obszarowo zasięgu (wieś, miasto, gmina, powiat) od 1 marca 2013 roku. Więcej tutaj.

Źródło: fundusze-europejskie.pl

Szukaj na stronie

01_cod.jpeg

WNS_2.png

2.3 II_m.png

Wsparcie w starcie_1.png