Przejdź do treści strony Przejdź do menu głównego Przejdź do menu pomocniczego
Kluczborski Inkubator Przedsiębiorczości jest miejscem, gdzie przedsiębiorczy mieszkańcy naszego powiatu, którzy mają pomysł na własną działalność, mogą znaleźć wsparcie.
O inkubatorze »

Firmy typu spin-off i spin-out to dwa rodzaje przedsiębiorczości akademickiej. Powstają, by komercjalizować wiedzę uczelni, instytucji badawczej lub przedsiębiorstwa. Tworzą je naukowcy, absolwenci, studenci. Firmy spin-off korzystają ze wsparcia kapitałowego i organizacyjnego organizacji macierzystej, a firmy spin-out są finansowo niezależne.

Konkurs będzie miał kilka etapów. Najpierw uczestnicy w kilku zdaniach opisują swój pomysł na biznes. Osoby, których propozycje będą najciekawsze, zostaną zaproszone do udziału w szkoleniach. Podczas szkoleń będzie można się dowiedzieć, gdzie szukać wsparcia finansowego w pierwszym, najtrudniejszym okresie prowadzenia działalności gospodarczej. Po kilku tygodniach przygotowań nadejdzie czas na złożenie dokumentu i jego ocenę przez profesjonalną komisję. Zasiądą w niej osoby z dużym doświadczeniem biznesowym.

Na nagrody finansowe będą mogły liczyć trzy osoby, których pomysły okażą się najciekawsze, najbardziej kreatywne i będą miały potencjał rynkowy. – Najlepsi uczestnicy konkursu będą mogli także starać się o miejsce w Inkubatorze Technologicznym – informuje Justyna Lichosik, kierownik działu Promocji i Rozwoju.

Więcej informacji o konkursie: Kielecki Park Technologiczny

Źródło: fundusze-europejskie.pl

Przewiń do góry