Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -

Firmy typu spin-off i spin-out to dwa rodzaje przedsiębiorczości akademickiej. Powstają, by komercjalizować wiedzę uczelni, instytucji badawczej lub przedsiębiorstwa. Tworzą je naukowcy, absolwenci, studenci. Firmy spin-off korzystają ze wsparcia kapitałowego i organizacyjnego organizacji macierzystej, a firmy spin-out są finansowo niezależne.

Konkurs będzie miał kilka etapów. Najpierw uczestnicy w kilku zdaniach opisują swój pomysł na biznes. Osoby, których propozycje będą najciekawsze, zostaną zaproszone do udziału w szkoleniach. Podczas szkoleń będzie można się dowiedzieć, gdzie szukać wsparcia finansowego w pierwszym, najtrudniejszym okresie prowadzenia działalności gospodarczej. Po kilku tygodniach przygotowań nadejdzie czas na złożenie dokumentu i jego ocenę przez profesjonalną komisję. Zasiądą w niej osoby z dużym doświadczeniem biznesowym.

Na nagrody finansowe będą mogły liczyć trzy osoby, których pomysły okażą się najciekawsze, najbardziej kreatywne i będą miały potencjał rynkowy. – Najlepsi uczestnicy konkursu będą mogli także starać się o miejsce w Inkubatorze Technologicznym – informuje Justyna Lichosik, kierownik działu Promocji i Rozwoju.

Więcej informacji o konkursie: Kielecki Park Technologiczny

Źródło: fundusze-europejskie.pl

Szukaj na stronie

01_cod.jpeg

WNS_2.png

2.3 II_m.png

Wsparcie w starcie_1.png