Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Krajowa Izba Gospodarcza uczestniczy w programie w ramach ponadnarodowego partnerstwa SEE DIVERSITY II na czele którego stoi Stowarzyszenie LOGOS (Włochy) oraz partneram są Università degli Studi di Catania (Włochy), Stowarzyszenie ADDS (Rumunia) i organizacja Paragon Europe (Malta).
 
Kto może wziąć udział?
EYE to program dla początkujących przedsiębiorców, którzy mają poważne plany założenia własnej firmy lub założyli ją w ciągu ostatnich trzech lat (w założeniach programu nie ma więc ograniczeń wiekowych)
To projekt także dla doświadczonych przedsiębiorców (ponad 3 lata działalności) lub zarządzających małą bądź średnią firmą, którzy mogą skorzystać z energii i świeżego spojrzenia początkującego przedsiębiorcy
 
Na czym polega wymiana?
Po zakwalifikowaniu do programu młodzi przedsiębiorcy odbywają kilkumiesięczny staż (od 1 do 6 miesięcy) u doświadczonego przedsiębiorcy, w jednym z 27 krajów Unii Europejskiej. Udział w projekcie gwarantuje pomoc organizacyjną i finansową w poszukiwaniu partnerów za granicą, wsparcie logistyczne oraz wypłatę grantu Komisji Europejskiej na pokrycie kosztów podróży i utrzymania w trakcie wyjazdu.
 
Korzyści
Korzyści wynikające z udziału w programie zarówno dla młodego przedsiębiorcy jaki i doświadczonego przedsiębiorcy przyjmującego mogą być ogromne. Dane UE wskazują, że dotychczasowych wśród uczestników programu ponad 90% nowych przedsiębiorców i 86 % przedsiębiorców doświadczonych potwierdza, że wymiana przyczynia się do rozwoju ich przedsiębiorstwa. Poza tym EYE pozwala zdobyć wiedzę na temat uwarunkowań kulturowych, organizacyjnych i prawnych prowadzenia firmy za granicą, ułatwia nawiązanie współpracy lub rozpoczęcie wspólnej działalności
 
Więcej informacji tutaj.
 
Źródło: fundusze-europejskie.pl
Szukaj na stronie

01_cod.jpeg

WNS_2.png

2.3 II_m.png

Wsparcie w starcie_1.png