Przejdź do treści strony Przejdź do menu głównego Przejdź do menu pomocniczego
Kluczborski Inkubator Przedsiębiorczości jest miejscem, gdzie przedsiębiorczy mieszkańcy naszego powiatu, którzy mają pomysł na własną działalność, mogą znaleźć wsparcie.
O inkubatorze »
Krajowa Izba Gospodarcza uczestniczy w programie w ramach ponadnarodowego partnerstwa SEE DIVERSITY II na czele którego stoi Stowarzyszenie LOGOS (Włochy) oraz partneram są Università degli Studi di Catania (Włochy), Stowarzyszenie ADDS (Rumunia) i organizacja Paragon Europe (Malta).
 
Kto może wziąć udział?
EYE to program dla początkujących przedsiębiorców, którzy mają poważne plany założenia własnej firmy lub założyli ją w ciągu ostatnich trzech lat (w założeniach programu nie ma więc ograniczeń wiekowych)
To projekt także dla doświadczonych przedsiębiorców (ponad 3 lata działalności) lub zarządzających małą bądź średnią firmą, którzy mogą skorzystać z energii i świeżego spojrzenia początkującego przedsiębiorcy
 
Na czym polega wymiana?
Po zakwalifikowaniu do programu młodzi przedsiębiorcy odbywają kilkumiesięczny staż (od 1 do 6 miesięcy) u doświadczonego przedsiębiorcy, w jednym z 27 krajów Unii Europejskiej. Udział w projekcie gwarantuje pomoc organizacyjną i finansową w poszukiwaniu partnerów za granicą, wsparcie logistyczne oraz wypłatę grantu Komisji Europejskiej na pokrycie kosztów podróży i utrzymania w trakcie wyjazdu.
 
Korzyści
Korzyści wynikające z udziału w programie zarówno dla młodego przedsiębiorcy jaki i doświadczonego przedsiębiorcy przyjmującego mogą być ogromne. Dane UE wskazują, że dotychczasowych wśród uczestników programu ponad 90% nowych przedsiębiorców i 86 % przedsiębiorców doświadczonych potwierdza, że wymiana przyczynia się do rozwoju ich przedsiębiorstwa. Poza tym EYE pozwala zdobyć wiedzę na temat uwarunkowań kulturowych, organizacyjnych i prawnych prowadzenia firmy za granicą, ułatwia nawiązanie współpracy lub rozpoczęcie wspólnej działalności
 
Więcej informacji tutaj.
 
Źródło: fundusze-europejskie.pl
Przewiń do góry