Przejdź do treści strony Przejdź do menu głównego Przejdź do menu pomocniczego
Kluczborski Inkubator Przedsiębiorczości jest miejscem, gdzie przedsiębiorczy mieszkańcy naszego powiatu, którzy mają pomysł na własną działalność, mogą znaleźć wsparcie.
O inkubatorze »

KIP to inwestycja zrealizowana przez powiat kluczborski w ramach projektu „Wsparcie rozwoju gospodarki w powiecie kluczborskim poprzez utworzenie Kluczborskiego Inkubatora Przedsiębiorczości”.

  • 3,3 mln – to koszt adaptacji dawnego budynku magazynowego na potrzeby KIP
  • W 85 procentach utworzenie KIP zostało dofinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego.

Dla kogo KIP? 

Po pierwsze: inkubator przedsiębiorczości na bazie obiektu i zaplecza technicznego pozwoli tworzyć nowe przedsiębiorstwa z sektora małej i średniej przedsiębiorczości, głównie mikro, których założycielami mogą być:

  • osoby bezrobotne
  • fachowcy różnych branż
  • osoby powracające z emigracji zarobkowej, czy też startujący na rynku pracy absolwenci wyższych uczelni z pomysłem na własną działalność

Po drugie: inkubator to idealne miejsce rozwoju małych lokalnych firm już istniejących bądź dopiero powstałych, które obniżając koszty swojej działalności na starcie, będą mogły zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na inwestycje rozwojowe, w tym tworzenie nowych miejsc pracy

Po trzecie: inkubator stanowi ważny lokalnie punkt informacji i edukacji gospodarczej, kształcenia i rozwoju, doradztwa skierowanego do sektora małej i średniej przedsiębiorczości. Poprzez jego działalność możliwe jest tworzenie klimatu dla rozwoju przedsiębiorczości ze szczególnym uwzględnieniem osób młodych i bezrobotnych.

Po czwarte: inkubator może wspierać wszelkie przedsięwzięcia społeczne, które  mogą złagodzić lub usuwać negatywne skutki bezrobocia, może działać na rzecz aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych z terenu powiatu.

 

 

Przewiń do góry