Przejdź do treści strony Przejdź do menu głównego Przejdź do menu pomocniczego
Kluczborski Inkubator Przedsiębiorczości jest miejscem, gdzie przedsiębiorczy mieszkańcy naszego powiatu, którzy mają pomysł na własną działalność, mogą znaleźć wsparcie.
O inkubatorze »

Do uczestnictwa w grupie zostali zaproszeni przedstawiciele różnych środowisk, zaangażowanych w opracowywanie programu. - Cieszę się, że spotykamy się w tak szerokim gronie. Pozwoli nam to kompleksowo przygotować przyszły program operacyjny - podkreślił wiceszef resortu. W pracach udział wezmą reprezentanci ministerstw oraz urzędów marszałkowskich. - Samorządy wojewódzkie będą odgrywać kluczową rolę w zarządzaniu Europejskim Funduszem Społecznym na poziomie regionalnym. Będą miały również wpływ na kształt programu realizowanego na poziomie kraju - zaznaczył wiceminister Paweł Orłowski. Wśród uczestników znaleźli się także reprezentanci Wojewódzkich Urzędów Pracy, Regionalnych Ośrodków Pomocy Społecznej, organizacji pozarządowych, środowisk akademickich oraz partnerzy społeczni.

- Dzisiejsze spotkanie ma na celu wyjaśnienie uwarunkowań wynikających z krajowych i europejskich dokumentów strategicznych oraz Założeń Umowy Partnerstwa przyjętych przez Radę Ministrów 15 stycznia 2013 r. To one tworzą ramy przyszłego systemu wdrażania. Pozwalają też identyfikować wyzwania, jakie wiążą się z opracowaniem i wdrożeniem programów - poinformował wiceminister Orłowski. Rozmowy dotyczyły w szczególności dwóch kwestii. Po pierwsze, wypracowania przez zainteresowane ministerstwa wizji reform w obszarze zatrudnienia, integracji społecznej, edukacji i administracji publicznej, w tym określenia efektów tych działań na kolejne 7 lat. Po drugie, określenia wsparcia przyszłego programu. - Musimy jednoznacznie wskazać kierunek, w którym chcemy podążać oraz cel, jaki chcemy osiągnąć - powiedział wiceminister rozwoju regionalnego.

Źródło: mrr.gov.pl

Przewiń do góry