Przejdź do treści strony Przejdź do menu głównego Przejdź do menu pomocniczego
Kluczborski Inkubator Przedsiębiorczości jest miejscem, gdzie przedsiębiorczy mieszkańcy naszego powiatu, którzy mają pomysł na własną działalność, mogą znaleźć wsparcie.
O inkubatorze »

Celem programu jest ograniczenie zużycia energii w wyniku realizacji inwestycji w zakresie efektywności energetycznej i zastosowania odnawialnych źródeł energii w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw. W wyniku tego ma nastąpić zmniejszenie emisji CO2.

Program jest wspólną inicjatywą NFOŚiGW oraz Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju (EBOiR), która powstała dzięki doświadczeniom Programu Finansowania Rozwoju Energii Zrównoważonej w Polsce (PolSEFF, www.PolSEFF.org) realizowanego w latach 2010-2013. EBOiR rozważa udzielenie finansowania w wysokości ok. 200 milionów euro instytucjom finansowym, które przystąpią do programu priorytetowego.

Według głównych założeń program skierowany jest do przedsiębiorców z sektora MSP. Dofinansowane będzie od 10 do 15 proc. kredytu bankowego, otrzymać będzie można także bonus o wartości 10 tys. złotych za wdrożenie Systemu Zarządzania Energią. Kredyt będzie można otrzymać na całość kwoty kosztów kwalifikowalnych.

Powyższe założenia mogą jednak ulec zmianie.

Z treścią programu można zapoznać się tutaj.

Komentarze i opinie można przesyłać na adres: msp_energia@nfosigw.gov.pl

więcej

Źródło: fundusze-europejskie.pl

Przewiń do góry