Przejdź do treści strony Przejdź do menu głównego Przejdź do menu pomocniczego
Kluczborski Inkubator Przedsiębiorczości jest miejscem, gdzie przedsiębiorczy mieszkańcy naszego powiatu, którzy mają pomysł na własną działalność, mogą znaleźć wsparcie.
O inkubatorze »

Pierwszą z nich jest standardowe wyprodukowanie i rozdawanie ulotek oraz broszur reklamowych. Jest to bardzo popularna forma reklamy, aczkolwiek nie zawsze jest ona skuteczna. Obecnie ulotek reklamowych jest coraz więcej, a niestety ludzie z coraz większą niechęcią na nie patrzą i je czytają. W związku z tym pojawia się pytanie czy jest jakaś skuteczna metoda reklamy, która działa bezpośrednio jak ulotka, ale na dłużej potrafi zapaść w pamięci potencjalnego klienta? Odpowiedź brzmi: TAK!

Alternatywą dla ulotek i gazetek reklamowych są słodycze reklamowe. Jest to forma reklamy z którą spotykamy się od niedawna. Jej wielkim plusem jest to, że jest ona tak samo bezpośrednia jak ulotki, ale dzięki temu, że wykorzystuje się w niej słodycze to potrafi być zapamiętana na dłużej. Najczęściej możemy się spotkać z różnego rodzaju czekoladkami i cukierkami reklamowymi. Ich fenomen polega głównie na tym, że są to pospolite słodycze zawinięte w specjalne opakowania. Papierek od cukierka lub opakowanie czekoladki zazwyczaj jest bardzo proste i zawiera tylko i wyłącznie logo naszej firmy. Dzięki temu osoba, która otrzymuje taką czekoladkę i chce ją zjeść musi dostrzec nazwę naszej firmy. Taka forma reklamy jest bardzo skuteczna, ponieważ prawie każdy człowiek lubi słodycze, a lubi najbardziej gdy dostaje je za darmo.

Badania dowiodły, że co 6 człowiek, któremu podaruje się takiego cukierka lub czekoladkę zapyta o to czym zajmuje się firma która widnieje na opakowaniu. Oczywiście nie jest to gwarancją tego, że skorzysta on z naszych usług lub naszej oferty ale zawsze powoduje, że nasza firma utkwi w jego pamięci.

Jak widać, wykorzystywanie słodyczy do reklamowania swojej firmy jest ciekawą i wartą uwagi formą reklamy. Możliwość wyprodukowania takich cukierków i czekoladek znaleźć możemy w internecie na takich stronach jak np. slodkieupominki.pl.

Źródło: fundusze-europejskie.pl

Przewiń do góry