Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -

- NCBR systematycznie inwestuje w rozwój nowoczesnych technologii w Polsce. Dzięki budżetowi, wynoszącemu blisko 4,5 mld zł, wspieramy rozwój sektora B+R praktycznie we wszystkich dziedzinach innowacyjnej gospodarki. Należy pamiętać, że każda z nich opiera swój rozwój w dużej mierze na infrastrukturze IT - wyjaśnia Leszek Grabarczyk, zastępca dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. - Także systematyczne zwycięstwa polskich studentów w zawodach dla programistów oraz spektakularny sukces naszego kraju na ostatnich targach CeBIT ujawniają potencjał Polski w rozwoju informatyki - dodaje Leszek Grabarczyk.

Dlatego już 20 maja rusza nabór wniosków na projekty inwestycyjne związane z rozwojem infrastruktury informatycznej, która umożliwi naukowcom prowadzenie badań i prac rozwojowych przy wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii. Zmodernizowana infrastruktura będzie także mogła być wykorzystywana do łączności z międzynarodowymi naukowymi sieciami teleinformatycznymi.

- W świecie nauki można wręcz zaobserwować wyścig zbrojeń na komputery wysokich mocy obliczeniowych. Dlatego w nowym konkursie pragniemy postawić na unowocześnienie i rozwój infrastruktury IT polskiej nauki co powinno ją wprowadzić do czołówki co najmniej europejskiej - zapowiada dyrektor Grabarczyk.

Konkurs realizowany jest w ramach Programu Innowacyjna Gospodarka. O dofinansowanie mogą starać się jednostki naukowe, w tym wchodzące w skład sieci naukowych, konsorcjów naukowych i naukowo przemysłowych (z wyłączeniem centrów badawczo-rozwojowych), uczelnie, jednostki wiodące MAN (miejskie akademickie sieci naukowe), Centra Komputerów Dużej Mocy, a także spółki powołane z udziałem ww. podmiotów niedziałające dla zysku.

Nabór wniosków potrwa od 20 maja do 21 czerwca 2013 r. Maksymalna wartość projektu może wynieść nawet 50 mln euro.

Źródło: NCBiR

Szukaj na stronie

01_cod.jpeg

WNS_2.png

2.3 II_m.png

Wsparcie w starcie_1.png