Przejdź do treści strony Przejdź do menu głównego Przejdź do menu pomocniczego
Kluczborski Inkubator Przedsiębiorczości jest miejscem, gdzie przedsiębiorczy mieszkańcy naszego powiatu, którzy mają pomysł na własną działalność, mogą znaleźć wsparcie.
O inkubatorze »

- NCBR systematycznie inwestuje w rozwój nowoczesnych technologii w Polsce. Dzięki budżetowi, wynoszącemu blisko 4,5 mld zł, wspieramy rozwój sektora B+R praktycznie we wszystkich dziedzinach innowacyjnej gospodarki. Należy pamiętać, że każda z nich opiera swój rozwój w dużej mierze na infrastrukturze IT - wyjaśnia Leszek Grabarczyk, zastępca dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. - Także systematyczne zwycięstwa polskich studentów w zawodach dla programistów oraz spektakularny sukces naszego kraju na ostatnich targach CeBIT ujawniają potencjał Polski w rozwoju informatyki - dodaje Leszek Grabarczyk.

Dlatego już 20 maja rusza nabór wniosków na projekty inwestycyjne związane z rozwojem infrastruktury informatycznej, która umożliwi naukowcom prowadzenie badań i prac rozwojowych przy wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii. Zmodernizowana infrastruktura będzie także mogła być wykorzystywana do łączności z międzynarodowymi naukowymi sieciami teleinformatycznymi.

- W świecie nauki można wręcz zaobserwować wyścig zbrojeń na komputery wysokich mocy obliczeniowych. Dlatego w nowym konkursie pragniemy postawić na unowocześnienie i rozwój infrastruktury IT polskiej nauki co powinno ją wprowadzić do czołówki co najmniej europejskiej - zapowiada dyrektor Grabarczyk.

Konkurs realizowany jest w ramach Programu Innowacyjna Gospodarka. O dofinansowanie mogą starać się jednostki naukowe, w tym wchodzące w skład sieci naukowych, konsorcjów naukowych i naukowo przemysłowych (z wyłączeniem centrów badawczo-rozwojowych), uczelnie, jednostki wiodące MAN (miejskie akademickie sieci naukowe), Centra Komputerów Dużej Mocy, a także spółki powołane z udziałem ww. podmiotów niedziałające dla zysku.

Nabór wniosków potrwa od 20 maja do 21 czerwca 2013 r. Maksymalna wartość projektu może wynieść nawet 50 mln euro.

Źródło: NCBiR

Przewiń do góry