Przejdź do treści strony Przejdź do menu głównego Przejdź do menu pomocniczego
Kluczborski Inkubator Przedsiębiorczości jest miejscem, gdzie przedsiębiorczy mieszkańcy naszego powiatu, którzy mają pomysł na własną działalność, mogą znaleźć wsparcie.
O inkubatorze »

Zdaniem KIG środki na promowanie przedsiębiorczości, ułatwianie gospodarczego wykorzystywania nowych pomysłów oraz wspieranie tworzenia nowych firm, opracowywanie i wdrażanie nowych modeli biznesowych dla MŚP, są zbyt małe. Kwota 221 mln euro powinna być podwojona.

W ramach celu 1 (CT1) za niezwykle istotną KIG uznaje pierwszą oś priorytetowa – od pomysłu do rynku, która powinna dysponować największymi środkami. Z kolei w ramach II osi priorytetowej Izba uważa za zasadne skoncentrowanie środków na badaniach stosowanych i pracach rozwojowych.

Eksperci z KIG zwracają również uwagę na konieczność zwiększenia obostrzeń dotyczących inwestycji infrastrukturalnych ośrodków naukowych, które nadmiernie koncentrują się na takich przedsięwzięciach. Zamiast tego należałoby raczej zwiększyć prywatne nakłady na B+R. Postulują, aby w ramach priorytetu 3.2. 4, który ma umożliwić finansowanie projektów badawczych, skierować środki do przedsiębiorstw a nie tylko do konsorcjów przedsiębiorstw i jednostek naukowych.
Dodatkowym wsparciem byłoby wygospodarowanie środków przeznaczonych na finansowanie prac magisterskich, które mogą być wykorzystane w gospodarce.

Więcej informacji

Źródło: fundusze-europejskie.pl

Przewiń do góry