Przejdź do treści strony Przejdź do menu głównego Przejdź do menu pomocniczego
Kluczborski Inkubator Przedsiębiorczości jest miejscem, gdzie przedsiębiorczy mieszkańcy naszego powiatu, którzy mają pomysł na własną działalność, mogą znaleźć wsparcie.
O inkubatorze »

W trakcie posiedzenia  Rada Nadzorcza NFOŚiGW ustaliła:

  • Celem nadrzędnym wprowadzonych zmian jest poprawa efektywności i skuteczności wydatkowania środków publicznych, bez preferowania jakichkolwiek  technologii.
  • Wdrożenie nowych  zasad programu (szczegółowo opisane na portalu NFOŚiGW), przyczyni się do zwiększenia redukcji CO2 o ok. 3 tys. ton rocznie.
  • Zdobyte doświadczenia i kontynuacja konsultacji pozwolą NFOŚiGW na efektywniejsze  wsparcie małych instalacji wykorzystujących odnawialne źródła energii.
  • NFOŚiGW powinien kontynuować prace związane z ekologiczną optymalizacją kryteriów oceny, które mogą być wykorzystane w przyszłości do ustalania dofinansowania.
  • NFOŚiGW w porozumieniu z bankami zaangażowanymi we wdrażane instrumenty dopłat do kolektorów, będzie dokonywał dalszych analiz skutków zmiany. Dodatkowej analizie podlegać będzie możliwość i konsekwencje wcześniejszego zakończenia programu.

Tym samym Rada Nadzorcza NFOŚiGW podtrzymała stanowisko w sprawie przyjętych zmian programu, które obowiązywać będą od 1 października br.

Przewiń do góry