Przejdź do treści strony Przejdź do menu głównego Przejdź do menu pomocniczego
Kluczborski Inkubator Przedsiębiorczości jest miejscem, gdzie przedsiębiorczy mieszkańcy naszego powiatu, którzy mają pomysł na własną działalność, mogą znaleźć wsparcie.
O inkubatorze »

Kiedy warto otworzyć firmę?

Rozpoczęcie własnej działalności to nie lada wyzwanie, dlatego powinny podejmować się go jedynie osoby ambitne, dobrze zorganizowane, które mają dobry biznesplan i wiedzą dokładnie, czego chcą. Musimy też znać realia, w jakich przyjdzie nam funkcjonować, zrobić odpowiednie rozeznanie rynku. Z pewnością własna działalność będzie dobrym pomysłem, jeśli czujemy się wypaleni zawodowo, nasza obecna praca nie daje nam żadnych perspektyw lub nie zgadzamy się z wizją pracodawcy. Jeśli do tego mamy dobry pomysł na działalność oraz możliwości jego realizacji – nie powinniśmy długo się wahać!

Kto może pomóc na początku?

Założenie własnej firmy wiąże się z wieloma formalnościami, kontrolami, uciążliwymi „wyprawami” do różnych urzędów. Jednak największym problemem jest zazwyczaj konieczność zainwestowania sporych pieniędzy w lokal, jego wyposażenie, a także na pierwsze pensje dla pracowników (wiadomo, że firma od razu nie przyniesie dużych zysków). Z pomocą początkującym przedsiębiorcom przychodzą Urzędy Pracy, a także Fundusze Unii Europejskiej, których celem jest wsparcie przedsiębiorczości w Polsce i walka z bezrobociem czy dyskryminacją społeczną. Aby móc z tego wszystkiego skorzystać, musimy spełniać pewne ściśle określone wymagania, przygotować szczegółowy plan finansowy itd.

Na własną rękę

Jeżeli nie uda nam się pozyskać środków unijnych bądź innego rodzaju wsparcia od państwa, możemy pożyczyć pieniądze na własną rękę. Wiele banków oferuje specjalne kredyty dla początkujących przedsiębiorców, które pomogą stanąć na nogi i rozkręcić własną działalność. Coraz większą popularnością cieszą się również szybkie pożyczki przez internet, takie jak Ekspres Kasa. Ich zaletą jest łatwa dostępność niemal dla każdego, minimum formalności (których każdy zakładając firmę z pewnością ma już dość) oraz błyskawiczny dostęp do gotówki. Musimy jednak pamiętać, że każdą pożyczkę trzeba spłacić, i traktować poważnie swoje zobowiązania – również te zaciągnięte online.

Źródło: fundusze-europejskie.pl

Przewiń do góry