Przejdź do treści strony Przejdź do menu głównego Przejdź do menu pomocniczego
Kluczborski Inkubator Przedsiębiorczości jest miejscem, gdzie przedsiębiorczy mieszkańcy naszego powiatu, którzy mają pomysł na własną działalność, mogą znaleźć wsparcie.
O inkubatorze »

Twoja firma osiąga obroty w wysokości 50 mln euro rocznie, a może aktywa przedsiębiorstwa nie przekraczają 43 mln euro ? Zatrudniasz do 250 pracowników i w myśl przepisów Unii Europejskiej prowadzisz samodzielny biznes? Jeśli do tego chcesz podnieść efektywność energetyczną swojej firmy i interesują cię odnawialne źródła energii, specjalny kredyt inwestycyjny dla firm wydaje się produktem skrojonym na miarę twoich potrzeb.

Kredyt z unijnym bonusem

W rozwijaniu biznesu nie ma rozwiązań niemożliwych. Odpowiedzią na potrzeby współczesnego rynku jest kredyt inwestycyjny dla firm Deutsche Bank PB, który daje szansę odebrania bezzwrotnego grantu z Unii Europejskiej. Grant może sięgnąć nawet 250 000 złotych, czyli tyle, ile stanowi 6,25% maksymalnej możliwej do uzyskania kwoty kredytu 16 mln zł. Okres kredytowania może wynieść do 15 lat, a dodatkowy grant z UE (wypłacany po zakończeniu i pozytywnej weryfikacji projektu inwestycyjnego) może zostać przelany albo na rachunek bieżący przedsiębiorcy, albo na rachunek kredytu.

Spełniasz wymogi – zyskujesz

Kredyt inwestycyjny dla firm z grantem z Unii Europejskiej jest idealnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców z sektora MSP, którzy podejmą inwestycje związane z podniesieniem efektywności energetycznej budynków i przemysłu (infrastruktura, wyposażenie) lub tych, którzy zainwestują w odnawialne źródła energii (np. farmy wiatrowe, kolektory słoneczne, ogniwa fotowoltaiczne). UE wesprze firmy, które dzięki planowanym projektom energooszczędnym spełnią odpowiednie wymogi techniczne. Jeśli przedsiębiorstwo decyduje się na przystosowanie istniejących budynków, wskaźnik oszczędności energii powinien równać się przynajmniej 30%, a w pozostałych przypadkach – 20%. Jeśli inwestycje dotyczą redukcji szkodliwych gazów (OZE), wartość obniżonej emisji powinna również kształtować się na poziomie co najmniej 20%.

Wiele możliwości, wiele korzyści

Niezależnie od tego, czy firmy postawią na pompy ciepła, wprowadzą wózki widłowe do wewnętrznego transportu, zdecydują się na izolacje termiczne dachów i ścian, wymienią oświetlenie na energooszczędne czy zmodernizują systemy wentylacji i klimatyzacji – wszyscy maja szansę stać się ekologicznymi przedsiębiorstwami, które na rynku zdystansują konkurencję. Bo nie tylko podniosą swoją efektywność energetyczną i podejmą społecznie odpowiedzialne działania, ale zyskają też specjalny grant z UE – symbol przedsiębiorczego działania.

Źródło: fundusze-europejskie.pl

Przewiń do góry