Przejdź do treści strony Przejdź do menu głównego Przejdź do menu pomocniczego
Kluczborski Inkubator Przedsiębiorczości jest miejscem, gdzie przedsiębiorczy mieszkańcy naszego powiatu, którzy mają pomysł na własną działalność, mogą znaleźć wsparcie.
O inkubatorze »
 • »
 • »
 • »

RPO+OPO+EFRR+KIP.png

Projekt „Wsparcie innowacyjności MŚP Subregionu Kluczbork – Namysłów – Olesno” współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Działania 2.3 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego 2014-2020.


Czwarty numer "Klimatu dla biznesu" 

 

Czwarty numer "Klimatu dla biznesu" jest już dostępny. A w nim o sukcesie oleskiej śmietankówki opowiada Wilhelm Beker, prezes zarządu OSM Olesno. Poznacie również historię Piotra Staszewskiego, złotego medalisty Mistrzostw Świata w barberingu.

To ostatni numer "Klimatu dla biznesu" i czas podsumowania projektu „Wsparcie innowacyjności małych i średnich przedsiębiorstw Subregionu Kluczbork– Namysłów – Olesno”. Dziękujemy, że byliście z nami.

Dobrej lektury!

Klimat dla biznesu nr 4

 Przedstawiamy trzeci numer "Klimatu dla biznesu"

Znajdziecie w nim m.in. wywiad z Ginterem Blysem, właścicielem firmy P.H.U. Check-Point Ginter Blys, który opowiada o tym dlaczego w biznesie nie można stać w miejscu i jak ważne jest zaufanie klientów oraz historię pochodzącego z Kluczborka Wojciecha Zaremby, który pracuje w Dolinie Krzemowej nad sztuczną inteligencją.

Polecamy również porady naszych ekspertów. Mirosław Marzec - zdradzam tajniki skutecznego marketingu w internecie radzi jak stworzyć świąteczną kampanię sprzedażową na Facebooku i za pośrednictwem Google AdWords, a Iwona Caputa, właścicielka Black Cat Company, pisze o tym jak tworzyć silną i konkurencyjną markę firmy.

 

Klimat dla biznesu nr 3

 Fotorelacja z giełdy kooperacyjnej 

Za nami trzecia giełda kooperacyjna. Tym razem spotkaliśmy się w Namysłowie, aby poznać się, wymienić doświadczeniami i porozmawiać o sytuacji branży budowlanej Subregionu Kluczbork-Namysłów-Olesno. Było inspirująco, ciekawie i różnorodnie. Dziękujemy wszystkim za udział w tym spotkaniu.

Zapraszamy do obejrzenia galerii.

 Giełda kooperacyjna dla branży budowlanej 

Giełda kooperacyjna dla branży budowlanej to kolejna odsłona naszego projektu. Tym razem zapraszamy 13 września do Namysłowa. Będziemy rozmawiać o sytuacji branży budowlanej na Opolszczyźnie, konkurencyjności na rynku, pojawią się eksperci oraz przedstawiciele firm z branży budowanej z Subregionu. Będzie to okazja do nawiązania nowych kontaktów i wymiany poglądów.

Udział jest bezpłatny. Prosimy o wcześniejsze zapisy emailowo: 
katarzyna.szmyrska@igimedia.pl lub telefonicznie: 787 101 860.

Serdecznie zapraszamy!

Agenda i plakat do pobrania: http://inkubatorkluczbork.pl/download//956/plakat-d1.jpeg
http://inkubatorkluczbork.pl/download//957/zaproszenie_gielda.jpeg

plakat-d1.jpegPrzedstawiamy drugi numer "Klimatu dla biznesu"

Oddajemy w wasze ręce drugi, letni numer naszego kwartalnika "Klimat dla biznesu", a w nim wiele inspirujących historii. Przeczytacie m.in. o pasji, która stała się biznesem dla pochodzącego z Kluczborka projektanta Łukasza Opalińskiego i zaprowadziła go do słonecznego Miami oraz wywiad z Markiem Pietrkiem, właścicielem tartaku w Chudobie.

Klimat dla biznesu nr 2


 

Poznajcie innowacyjne technologie, które napędzą przemysł meblarski!

Rozszerzona rzeczywistość, która poprzez skanowanie pomieszczenia w czasie rzeczywistym pozwala na jego wirtualną aranżację, czy meble roboty, to tylko niektóre z technologii, które napędzają przemysł meblarski. Zobaczcie innowacje, które zmienią tą branżę.

http://e-biznes.pl/5-innowacyjnych-technologii-ktore-napedza-przemysl-meblarski-przyszlosci/
 
meble1.jpeg
 

Paweł Wąsiak Człowiekiem Roku Opolszczyzny w kategorii Biznes!

Paweł Wąsiak, dyrektor Kluczborski Inkubator Przedsiębiorczości, nagrodzony na gali plebiscytu Człowiek Roku Opolszczyzny Nowa Trybuna Opolska NTO w kategorii: Biznes (1 miejsce). Serdecznie gratulujemy! Zobaczcie fotorelację z tego wydarzenia

 Branżę meblarską męczą niedobory kadrowe. Szuka ratunku w robotyce i IT
 

Wartość produkcji polskich mebli przekracza 40 mld zł. Polska jest szóstym producentem i czwartym eksporterem wyrobów meblarskich na świecie. W branży działa blisko 26 tys. firm, w których pracuje ponad 150 tys. osób.

Eksperci wskazują, że międzynarodowa konkurencja, a także niedobory kadrowe, zmuszają branżę do wdrażania innowacji, umożliwiających wzrost wydajności i elastyczności produkcji. Wśród wdrożonych w ostatnim czasie innowacji są m.in. roboty do klejenia mebli, system usprawniający przepływ wyrobów między linią produkcyjną a magazynem, czy oprogramowanie zwiększające produktywność średnio o 20-30 proc.

Szczegóły: http://businessinsider.com.pl/wiadomosci/sytuacja-branzy-meblarskiej-niedobory-kadrowe-konkurencja/bwm770q

 

drewno1.jpegWywiad z Wilhelmem Bekerem, prezesem Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Oleśnie
 

O tym ile jest masła w maśle oraz o śmietanówce, czyli prawdziwym hicie z OSM Olesno, opowiada Nowej Trybunie Opolskiej prezes spółdzielni. Polecamy ten wywiad.

http://www.nto.pl/strefa-biznesu/wiadomosci/z-regionu/a/ile-jest-masla-w-masle-czyli-czym-mleczarnia-z-olesna-rozni-sie-od-supermarketu,12055898/


mleko1.jpegNestro i wirtualna rzeczywistość

Odwiedzający Targi Techniki, Innowacji i Automatyki w Przemyśle w Hanowerze, dzięki wirtualnej rzeczywistości, mogli przejść się po hali produkcyjnej w Starym Oleśnie. NESTRO OLESNO Sp.z o.o. razem z DIGITAL HOLDING zaprezentowały innowacyjne narzędzie marketingowe pozwalające zwiedzającym Targi dotrzeć do wnętrza urządzeń produkowanych przez Nestro. Brawo Nestro!

Film z Targów można obejrzeć pod tym adresem: https://www.facebook.com/nestroolesno/videos/1666584306702751/?hc_ref=PAGES_TIMELINE

nestro2.jpeg


Raport banku Pekao o opolskich mikro i małych firmach w 2016 roku

Bank Pekao przedstawił raport dotyczący sytuacji mikro i małych firm w województwie opolskim w 2016 roku. Z raportu wynika, że rośnie odsetek eksporterów. Przedsiębiorcy dobrze wypadają pod względem innowacyjności na tle kraju. Gorzej jest z oceną barier rozwoju biznesu.

Pełna wersja raportu:https://www.pekao.com.pl/binsource/f/00/Raport_2017_pol.pdf

 

pieniadze.jpeg
 Mamy swój kwartalnik!


Przedstawiamy pierwszy numer naszego kwartalnika "Klimat dla biznesu". W środku znajdziecie m.in. wywiad z biorącymi udział w naszym projekcie przedsiębiorcami z Lasowic Wielkich - Eleonorą i Pawłem Prochota, czy historię Grega Pietruszyńskiego (Growbots), który z Kluczborka dotarł do Doliny Krzemowej i tam rozwija swoją firmę.

Dobrej lektury!
 

Klimat dla biznesu nr 1


Paweł Wąsiak, dyrektor Kluczborskiego Inkubatora Przedsiębiorczości, został Człowiekiem Roku 2016 w kategorii Biznes (pow. kluczborski) w plebiscycie nto.pl!

Dyrektor został doceniony przez czytelników "za rozwój podległej mu instytucji, czyniąc z niej jeden z najprężniejszych inkubatorów w województwie" i otrzymał aż 981 głosów!

Wszystkim głosującym dziękujemy, a laureatowi serdecznie gratulujemy!

http://www.nto.pl/…/czlowiek-roku-2016-powiat-kluczborski-…/
 Za nami giełda kooperacyjna w Kluczborku

Giełda Kooperacyjna dla firm z branży rolnej i spożywczej odbyła się w przyjaznej atmosferze i przy wyśmienitych pączkach z Zakładu Piekarsko - Cukierniczego "Bagietka" w Kluczborku. Trudno o lepszy termin na dyskusję o sprawach dotyczących branży spożywczej. Dziękujemy wszystkim obecnym za inspirującą dyskusję!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia. 

 


Giełda kooperacyjna dla branży rolno- spożywczej


Zapraszamy przedsiębiorców z branży rolno-spożywczej do udziału w giełdzie kooperacyjnej, która odbędzie się
23 lutego br. o godz. 10:00 w Hotelu Spałka w Kluczborku. 

Giełda będzie okazją do wymiany doświadczeń, nawiązania kontaktów biznesowych, pozyskania potencjalnych klientów, kontrahentów i partnerów do współpracy.

Udział jest bezpłatny. 

Zgłoszenia prosimy kierować na adres e-mail: lub telefonicznie: 787-101-860.

Plan giełdy: PDFGiełda kooperacyjna_plan.pdf (633,34KB)

spoz.jpegBezpłatne szkolenia dla kadry menadżerskiej i właścicieli firm
 

Rozpoczęły się bezpłatne szkolenia dla kadry menadżerskiej oraz właścicieli firm w ramach projektu „Wsparcie innowacyjności MŚP Subregionu Kluczbork-Namysłów-Olesno".

Szkolenia przeznaczone są dla firm z Subregionu Kluczbork-Namysłów-Olesno działających na rynku powyżej 24 m-cy z branży budowlanej, drzewno-papierniczej w tym przemysł meblarski oraz rolno-spożywczej, które odbędą się w cyklu 5-ciu dwudniowych szkoleń na przełomie 09.2016 - 05.2017 o tematyce:

1. Organizacja – planowanie i zarządzanie strategiczne w firmie:

zbudowanie świadomości biznesowej,
schemat planowania strategicznego,
analiza otoczenia organizacji,
formułowanie misji, wizji i celów strategicznych,

2. Budowa tożsamości organizacji:

badanie zaangażowania, wartości,
kultury organizacji i stylu przywództwa,
zdefiniowanie misji, wizji i wartości oraz ich komunikacja w organizacji,
skuteczność osobista w obszarze współpracy,
usprawnienie działań organizacji podnoszących jej efektywność,

3. Zarządzanie procesami:

narzędzia budowania, analizowania i monitorowania procesów,
analiza i optymalizacja procesu,

4. Auto-motywacja i motywowania pracowników:

teorie, źródła i metody motywacji,
narzędzia motywacji w pracy,
motywowanie finansowe i niefinansowe,
etapy rozwoju pracownika, poziom motywacji, a styl zarządzania,
wypracowanie katalogu motywacyjnego we własnym zespole,
kształtowanie postawy odpowiedzialności za siebie i innych w kontekście motywacji

5. Budowanie motywacji w ramach systemu zarządzania:

wyznaczanie celów, planowanie, delegowanie i kontrola.


Wynikiem udziału w szkoleniach będzie przygotowanie i opracowanie strategii rozwoju przedsiębiorstwa.

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniach prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego i przesłanie go na adres e-mail: projekty.inkubator@gmail.com


Więcej informacji udziela Punkt Informacyjny przy Kluczborskim Inkubatorze Przedsiębiorczości pod nr telefonu 774563260 w. 103.

Innowacyjny projekt dla firm z trzech branż !!!

Powiat kluczborski poprzez Kluczborski Inkubator Przedsiębiorczości realizuje projekt, który pomoże przystępującym do niego firmom zwiększyć konkurencyjność na rynku. Jak? Poprzez audyt innowacyjności, giełdy kooperacyjne, pomoc w opracowaniu strategii działania, usługi doradcze i efektywne biznesowe szkolenia.

Do projektu mogą się zgłaszać firmy z sektora MŚP z Subregionu Północy Opolszczyzny, tj. z trzech powiatów: kluczborskiego, namysłowskiego i oleskiego, które działają na rynku ponad dwa lata, w jednej z trzech kluczowych branż (według Regionalnej Strategii Innowacyjności do 2020 r.): budowlanej, drzewno – papierniczej, w tym meblarskiej, oraz rolno – spożywczej.

Trwa nabór do projektu. Zgłaszają się już pierwsze firmy. Zainteresowanych informujemy, że liczba zgłoszeń jest ograniczona. Warto więc pospieszyć się z decyzją.


W jaki sposób firmy mogą poprzez udział w projekcie zwiększyć konkurencyjność?

Poprzez zdobycie konkretnych narzędzi i umiejętności, które pomogą usprawnić funkcjonowanie firmy, wskażą co wymaga korekty i nakreślą pożądany kierunek oraz poprzez nawiązanie kontaktów z potencjalnymi kontrahentami w ramach dedykowanych uczestnikom giełd korporacyjnych dla poszczególnych branż.


Projekt oferuje:

szkolenia menadżerskie, dla kadry zarządzającej w MŚP, takie które nauczą przedsiębiorców skutecznego zarządzania operacyjnego, zarządzania zespołami, czy zarządzania strategicznego, gwarantującego skuteczne tworzenie wizji firmy i konkretnych, mierzalnych, długoterminowych celów,

pomoc w opracowaniu strategii rozwoju dla firm objętych projektem,

coaching biznesowy dla przedsiębiorców, którzy chcą skutecznie realizować cele biznesowe,realizowany zgodnie ze standardami międzynarodowej organizacji coachingowej (ICF),

usługi doradcze – księgowe i kadrowo - płacowe (tzw. mała księgowość) oraz prawne, w tym m.in. udzielanie opinii prawnych w bieżących sprawach firmy, pomoc przy tworzeniu czy opiniowaniu umów, konsultacje przy podpisywaniu zobowiązań, pomoc przy opracowaniu pism wymagających argumentacji prawnej, doradztwo dotyczące danych osobowych,

korzystanie z Punktu Informacyjnego działającego w Kluczborskim Inkubatorze Przedsiębiorczości,

audyty innowacyjności dla przedsiębiorstw, które chcą zmierzyć poziom innowacyjności firmy
i kreatywności pracowników,

organizację giełd kooperacyjnych z trzech wymienionych wyżej kluczowych branż, które umożliwią wymianę doświadczeń, nawiązanie kontaktów biznesowych, pozyskanie potencjalnych klientów, kontrahentów i partnerów do współpracy.


Szczegółowych informacji na temat projektu udziela:

Punkt Informacyjny w Kluczborskim Inkubatorze Przedsiębiorczości:

ul. Sienkiewicza 22 (I piętro), 46-200 Kluczbork

Tel. 77 456 32 60 wew. 103

@: projekty.inkubator@gmail.com
www.inkubatorkluczbork.pl

(czynny w dni robocze w godzinach 7:00-15.00)


Z Kluczborka do Doliny Krzemowej
 

Grzegorz Pietruszyński pokazuje, że nie ma rzeczy niemożliwych. Firma Growbots, której jest właścicielem, oferuje klientom oprogramowanie do automatyzacji sprzedaży. Dziś jest gwiazdą na startupowym rynku i myśli już o 100 mln dolarów przychodu.

http://www.forbes.pl/growbots-polska-firma-o-ktorej-rozmawia-sie-w-dolinie-krzemowej,artykuly,207594,1,1.html

high1.jpeg

 Radio Opole o naszym projekcie

http://radio.opole.pl/103,175659,w-kluczborku-podpowiedza-jak-zarzadzac-skuteczni

idea1.jpegZa nami giełda kooperacyjna w Dobrotece!

 

Dziękujemy wszystkim przybyłym za udział w dzisiejszej giełdzie kooperacyjnej branży drzewnej, meblarskiej i papierniczej w Dobrotece. Mamy nadzieję, że ta wymiana doświadczeń zaowocuje nowymi, ciekawymi relacjami biznesowymi.

Poniżej krótka fotorelacja z tego wydarzenia.

 


Zbliża się giełda kooperacyjna w Dobrotece!


Przypominamy o zbliżającej się giełdzie kooperacyjnej branży meblarskiej, drzewnej i papierniczej. Widzimy się w najbliższą środę (19.10) o godz. 10:00 w Dobrotece w Dobrodzieniu (ul. Oleska 35).

Udział w giełdzie potwierdziło blisko trzydzieści firm z całego Śląska. Pojawią się przedstawiciele tartaków, producenci mebli, akcesoriów i elementów wykończeniowych, a także twórcy oprogramowania dla branży stolarskiej.

Do zobaczenia!

 

plan_gielda2.jpeg


Nowy termin giełdy kooperacyjnej dla branży meblarskiej i papierniczej w Dobrotece
 

Z powodów niezależnych jesteśmy zmuszeni przesunąć termin giełdy kooperacyjnej dla branży meblarskiej i papierniczej w Dobrotece na 19 października. O szczegółach będziemy informować wkrótce.

Przepraszamy za powstałe niedogodności.

baner2.png


 

Serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnych szkoleniach dla kadry menadżerskiej oraz właścicieli firm w ramach projektu „Wsparcie innowacyjności MŚP Subregionu Kluczbork-Namysłów-Olesno

 

Szkolenia przeznaczone są dla firm z Subregionu Kluczbork-Namysłów-Olesno działających na rynku powyżej 24 m-cy z branży budowlanej, drzewno-papierniczej w tym przemysł meblarski oraz rolno-spożywczej, które odbędą się w cyklu 5-ciu dwudniowych szkoleń na przełomie 09.2016 - 05.2017 o tematyce:

1. Organizacja – planowanie i zarządzanie strategiczne w firmie:

 • zbudowanie świadomości biznesowej,
 • schemat planowania strategicznego,
 • analiza otoczenia organizacji,
 • formułowanie misji, wizji i celów strategicznych,

2. Budowa tożsamości organizacji:

 • badanie zaangażowania, wartości,
 • kultury organizacji i stylu przywództwa,
 • zdefiniowanie misji, wizji i wartości oraz ich komunikacja w organizacji,
 • skuteczność osobista w obszarze współpracy,
 • usprawnienie działań organizacji podnoszących jej efektywność,

3. Zarządzanie procesami:

 • narzędzia budowania, analizowania i monitorowania procesów,
 • analiza i optymalizacja procesu,

4. Auto-motywacja i motywowania pracowników:

 • teorie, źródła i metody motywacji,
 • narzędzia motywacji w pracy,
 • motywowanie finansowe i niefinansowe,
 • etapy rozwoju pracownika, poziom motywacji, a styl zarządzania,
 • wypracowanie katalogu motywacyjnego we własnym zespole,
 • kształtowanie postawy odpowiedzialności za siebie i innych w kontekście motywacji

5. Budowanie motywacji w ramach systemu zarządzania:

 • wyznaczanie celów, planowanie, delegowanie i  kontrola.

 

Wynikiem udziału w szkoleniach będzie przygotowanie i opracowanie strategii rozwoju przedsiębiorstwa

 

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniach prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego i przesłanie go na adres e-mail:

Więcej informacji udziela Punkt Informacyjny przy Kluczborskim Inkubatorze Przedsiębiorczości pod nr telefonu 774563260 w. 103.

 


 

zaproszenie.jpeg
 

Giełda kooperacyjna dla branży meblarskiej, drzewnej i papierniczej

Zapraszamy przedsiębiorców z branży meblarskiej, drzewnej i papierniczej do udziału w giełdzie kooperacyjnej, która odbędzie się 28 września o godzinie 10:00 w Dobrotece w Dobrodzieniu.

Giełda kooperacyjna to okazja dla przedsiębiorców z branży meblarskiej i drzewnej do wymiany doświadczeń, nawiązania kontaktów biznesowych, pozyskania potencjalnych klientów, kontrahentów i partnerów do współpracy.

Zgłoszenia prosimy kierować na adres e-mail:  do 23 września. 

Udział w giełdzie jest bezpłatny.

dobroteka1.jpegMaria Wilczyńska, akredytowany coach ICF,  poprowadzi zajęcia z uczestnikami naszego projektu

Oto coach, który pracuje z firmami / uczestnikami naszego projektu, jest jednym z kilkudziesięciu coachów w Polsce z potwierdzającą wysoki poziom profesjonalizmu akredytacją na poziomie PCC ICF, jest też współautorką książki o narzędziach coachingowych.

JPEGM.Wilczyńska-CV.jpeg (78,22KB)Zapachami zachęcają do większych zakupów

Wkrótce podamy informacje o kolejnej propozycji dla firm w ramach naszego projektu (firm z trzech branż, w tym rolno - spożywczej, budowlanej i drzewno papiernicze), a tymczasem "czujecie"czym sprzedawcy z branży spożywczej zachęcają klientów do większych zakupów i jak na nas działają poszczególne zapachy?
http://www.kierunekspozywczy.pl/artykul,30065,poznaj-triki-sprzedawcow-zapachami-zachecaja-do-wiekszych-zakupow.html

 

owoce1.jpeg


Dotacje na innowacje

OCRG przyznało dotacje na innowacje. Otrzymało je 27 opolskich firm. Nie brakuje tych z branży spożywczej - Ustronianka; budowlanej - Stegu i Adamietz czy meblarskiej - Meble Rust. Gratulujemy pomysłowości
i innowacyjności! 
https://www.nto.pl/strefa-biznesu/wiadomosci/z-regionu/a/27-opolskich-firm-dostanie-dotacje-unijne-na-realizacje-innowacyjnych-pomyslow,10500331/2/

 

innowacje2.jpeg


Facebook 

Zapraszamy do śledzenia profilu Kluczborskiego Inkubatora dla innowacyjności MŚP na Facebooku: 

https://www.facebook.com/KluczborskiInkubatordlaInnowacyjnosciMSP/

kciuk.jpegUczestnicy projektu: Spółdzielnia Socjalna "Cafe Babeczka" 

Udziałem w naszym projekcie - od września zainteresowana jest 
Spółdzielnia Socjalna "Cafe Babeczka" z Kluczborka. - Szczególnie coaching i mentoring czy strategia rozwoju stworzona z fachowcami - mówi Joanna Gawrońska - Cieliszak. Tymczasem my zapraszamy na pyszną kawę do Cafe Babeczka w Kluczborskim Inkubatorze Przedsiębiorczości oraz do skorzystania z oferty animacji na swoich imprezach, szczegóły oferty na profilu firmy na FB.

babeczka1.jpegDobrodzień meblami stoi

Jedną z branż, do których adresowany jest nasz projekt jest branża meblarska. A jeśli tak nie sposób nie wspomnieć o Dobrodzieniu i Dobrotece. Dobrodzień jest zagłębiem meblowym i ma ponad 200-letnie tradycje w tej branży. Na terenie gminy działa 100 zakładów produkcyjnych, a najbardziej znanym jest Kler, którego meble sprzedają się na całym świecie.

Dobroteka nie jest typowym salonem meblowym, ponieważ prowadzi wiele różnych działań związanych z promowaniem dobrego projektowania. To m.in. wykłady dla projektantów czy edukowanie handlowców. No i jest to miejsce, w którym króluje design oraz piękne meble.

dobrodzien1111.jpegZapraszamy do Punktu Informacyjnego! 

Szczegółowych informacji o naszym o projekcie, co, kiedy i gdzie oferuje, jakie firmy mogą z niego skorzystać - udziela Punkt Informacyjny mieszczący się w Kluczborskim Inkubatorze Przedsiębiorczości przy ul. Sienkiewicza 22 w Kluczborku, nr tel. 77 456 32 60. Tu można też pobrać formularze zgłoszeniowe - informuje Paweł Wąsiak, dyrektor Inkubatora. Są one rownież dostępne na stronie: http://inkubatorkluczbork.pl/523/212/23-pliki-do-pobrania.html

dyrektor11.jpegUczestnicy projektu: Sweetrade Management 

Sweetrade Management Dariusz Morawiec to jedna z firm z powiatu kluczborskiego (z branży spożywczej), które zgłosiły się do naszego projektu. Sweetrade Management korzysta z usług doradczych.

sweetrade5.jpeg

Przewiń do góry