Przejdź do treści strony Przejdź do menu głównego Przejdź do menu pomocniczego
Kluczborski Inkubator Przedsiębiorczości jest miejscem, gdzie przedsiębiorczy mieszkańcy naszego powiatu, którzy mają pomysł na własną działalność, mogą znaleźć wsparcie.
O inkubatorze »

Dzięki dotacjom z nowych konkursów, finansowanych z Programu Pomoc Techniczna oraz Mechanizmu Finansowego EOG, samorządy będą mogły się przygotować m.in. do wzmocnienia jakości usług publicznych, tworzenia obszarów funkcjonalnych i współpracy między samorządami. Start w tych konkursach jest szansą dla samorządów na lepsze przygotowanie się do nadchodzącej perspektywy finansowej. Na razie do wzięcia jest ok. 50 mln zł.

W kolejnym budżecie unijnym nacisk będzie kładziony na współpracę. Samorządy będą musiały ściślej ze sobą współpracować, tworzyć funkcjonalne obszary miejskie, wzmacniać jakość usług publicznych itp. Dziś wielu samorządom brakuje doświadczeń w realizowaniu tego typu projektów, dlatego Ministerstwo Rozwoju Regionalnego już teraz oferuje możliwość zdobycia dotacji na przygotowanie się do nowych reguł. Samorządy z pomocą unijnych środków będą mogły w praktyce przetestować rozwiązania, które mogą okazać się przydatne w kolejnej perspektywie 2014-2020.

Więcej informacji nt. konkursów można znaleźć na stronie: Programu Pomoc Techniczna 2007-2013

Źródło: funduszeeuropejskie.gov.pl

Przewiń do góry