Przejdź do treści strony Przejdź do menu głównego Przejdź do menu pomocniczego
Kluczborski Inkubator Przedsiębiorczości jest miejscem, gdzie przedsiębiorczy mieszkańcy naszego powiatu, którzy mają pomysł na własną działalność, mogą znaleźć wsparcie.
O inkubatorze »

Konkurencja w branży informatycznej na świecie jest bardzo duża. Wielkie firmy, takie jak Apple, Intel, IBM czy właśnie Microsoft podejmują szereg działań mających na celu poszukiwanie oraz badanie nowych możliwości rozwoju.

Oprócz ciekawych konkursów takich jak np. Imagine Cup czy Intel Challange, w trakcie których koncerny promują innowacyjne praktyki i poszukują młodych talentów, organizowane są również przedsięwzięcia polegające na powołaniu instytucji wsparcia innowacyjnego biznesu. W tym kierunku patrzą nie tylko firmy z branży informatycznej, ale również takie podmioty jak hiszpańska Telefonica czy niemiecki T-Mobile. Każdy z nich stworzył własne inicjatywy mające na celu zaangażowanie oraz zmobilizowanie młodych ludzi do tworzenia innowacyjnych rozwiązań i aplikacji. W przypadku giganta z Redmond, powołano inkubator działający na podobieństwo funduszu inwestycyjnego. Startupy, które zgłoszą się do Bing Fund będą miały okazję na otrzymanie fachowego wsparcia specjalistów oraz pozyskanie funduszy na rozwój swojego startupu.

Jak podkreślają organizatorzy inicjatywy, okres inkubacji będzie trwał co najmniej 4 miesiące, a uczestnicy będą mieli zagwarantowane jak najlepsze wsparcie przedstawicieli Microsoftu. Ponadto, młodzi przedsiębiorcy będą mieli do dyspozycji najnowocześniejszą infrastrukturę oraz urządzenia dostarczane przez koncern. Każda z młodych firm będzie mogła uczestniczyć w pakietach szkoleń i warsztatów. W zamian Microsoft ma nadzieję na otwarcie się na nowe horyzonty i pozyskanie wiedzy na temat potencjalnych grup odbiorców.

Organizatorzy przyjmując zgłoszenia przede wszystkim zwrócą uwagę na innowacyjność i rewolucyjność pomysłu, jak również na szansę powodzenia biznesu.

Więcej na stronie www.bingfund.com.

Źródło: pi.gov.pl

Przewiń do góry