Przejdź do treści strony Przejdź do menu głównego Przejdź do menu pomocniczego
Kluczborski Inkubator Przedsiębiorczości jest miejscem, gdzie przedsiębiorczy mieszkańcy naszego powiatu, którzy mają pomysł na własną działalność, mogą znaleźć wsparcie.
O inkubatorze »

Wnioski można składać do 24 sierpnia, jednak agencja zastrzega, że może zamknąć konkurs przed terminem, w przypadku dużego zainteresowania konkursem. Wyniki będą podane po około 4 miesiącach od dnia złożenia wniosku.

Dofinansowanie udzielane będzie na realizację projektów mających na celu zwiększenie udziału eksportu w całkowitej sprzedaży, zintensyfikowanie powiązań z zagranicznymi partnerami oraz zwiększenie rozpoznawalności marek handlowych i firmowych na rynkach zagranicznych.

W ramach Działania 6.1 przewidziano dofinansowanie realizacji projektów mających na celu wdrożenie planu rozwoju eksportu przy wykorzystaniu możliwych do wyboru działań proeksportowych. Okres wdrożenia planu rozwoju eksportu nie może przekroczyć 24 miesięcy.

O dotację mogą ubiegać się mikro-, mali i średni przedsiębiorcy, którzy zajmowali się już eksportem w roku poprzedzającym złożenie wniosku, a jego udział w sprzedaży nie był większy niż 30 proc. Przedsiębiorca musi też mieć plan rozwoju eksportu sporządzony nie wcześniej niż 12 miesięcy przed dniem złożenia wniosku o udzielenie wsparcia.

Dofinansowanie będzie też przyznane, jeśli przedsiębiorcy udzielono wsparcia na przygotowanie planu rozwoju eksportu na podstawie dotychczasowych przepisów, jeżeli plan został pozytywnie zweryfikowany przez agencję.

Kwota środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów w ramach II rundy aplikacyjnej w roku 2012 wynosi 108 mln zł. Maksymalnie można uzyskać refundację kosztów od 50 proc. do 80 proc. wydatków.

Sprawdź szczegóły dotyczące naboru
 

Źródło: fundusze-europejskie.pl

Przewiń do góry